Egitim Sitesi (Sbs,Öss,Kpss) Öncesi Hazırlık Sitesi

Üye Olarak Hiç Bir Şey Kaybetmessiniz. Sadece Daha İyi Hizmet Alırsınız. Tr-Egitim.Forum

Join the forum, it's quick and easy

Üye Olarak Hiç Bir Şey Kaybetmessiniz. Sadece Daha İyi Hizmet Alırsınız. Tr-Egitim.Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

Bakan Çubukçu, İlk Ders Zilini Çaldı

enes
    enes
    ÜSt Seviye Öğrenci
    ÜSt Seviye Öğrenci

Paylaşım Gücü : 25083
    Üye Rep Gücü : 1

Bakan Çubukçu, İlk Ders Zilini Çaldı Empty Bakan Çubukçu, İlk Ders Zilini Çaldı

Mesaj tarafından enes Paz Ekim 03, 2010 9:58 pm

<blockquote> Bakan Çubukçu, İlk Ders Zilini Çaldı

Bakan Çubukçu, İlk Ders Zilini Çaldı 2010_ilkDersZili_1 Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, yeni eğitim-öğretim yılı heyecanını öğrencilerle paylaştı. 2010-2011 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla Sincan İl Genel Meclisi İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törende ilk ders zilini de Bakan Çubukçu çaldı.

</blockquote>
    enes
    enes
    ÜSt Seviye Öğrenci
    ÜSt Seviye Öğrenci

Paylaşım Gücü : 25083
    Üye Rep Gücü : 1

Bakan Çubukçu, İlk Ders Zilini Çaldı Empty Geri: Bakan Çubukçu, İlk Ders Zilini Çaldı

Mesaj tarafından enes Paz Ekim 03, 2010 9:59 pm

20.09.2010
    <blockquote> Bakan Çubukçu, İlk Ders Zilini Çaldı 2010_ilkDersZili_2 Bakan Çubukçu, törende, öğrencilere, velilere ve öğretmenlere seslendi. Öğrencilerin en iyi şekilde kendilerini yetiştirmelerini, mutlu ve başarılı olmalarını amaçladıklarını ifade eden Bakan Çubukçu, öğrencilerin okul başarılarının sadece kendilerini değil, ailelerini, tüm toplumu ve ülkeyi ilgilendirdiğini belirtti. Bakan Çubukçu, okulda edinilen bilgi, birikim ile becerinin sınıf geçme ve diploma almanın çok ötesinde bir anlamı olduğunun zaman içinde görüleceğini dile getirdi. Öncelikli hedefin, ülkenin her köşesindeki çocuklara, gençlere ulaşmak ve herkese kaliteli eğitim sunmak olduğunu söyleyen Bakan Çubukçu, “Bugün mutlulukla ifade etmeliyim ki; pek çok şehrimizin öğretmen sıkıntısı, derslik ihtiyacı, bilgisayar gibi pek çok sorununu çözümlemiş durumdayız” dedi. Bu eğitim-öğretim yılından başlamak üzere ders saatlerinin azaltıldığını ifade eden Milli Eğitim Bakanı Çubukçu, ilköğretim 1 ila 5. sınıflarda “Serbest Etkinlikler” dersinin de uygulanmaya başlayacağını dile getirdi. Seviye Belirleme Sınavları'nda da yeni düzenlemeler yaptıklarını anımsatan Bakan Çubukçu, öğrencilere “En büyük şikayetlerin başında gelen SBS'yi yeniden yapılandırarak, üzerinizdeki aşırı stres ve kaygıyı uzaklaştırdığımızı umuyorum. Öğrencilerimiz kişisel gelişimi, sosyal katılımı ve okul başarısı sınavlardaki başarıdan çok daha önemli. Bu eğitim-öğretim yılında kaygıdan ve stresten uzak, mutlu, başarılı bir öğrencilik dönemi geçirmenizi diliyorum” diye seslendi. Velilere de önerilerde bulunan Bakan Çubukçu, çocukların okul başarısında ve her şeyden önemlisi mutlu bir öğrencilik yaşamı sürdürmelerinde velilerin desteğinin önem taşıdığını vurguladı. Eğitimin artık geleneksel okul anlayışındaki gibi durağan, dört duvar arasında ve toplumdan kopuk olmadığını söyleyen Bakan Çubukçu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün artık okul, öğrenci, veli ve çevre tarafından paylaşılan, onları yönlendiren ortak değerlerin, ortak alışkanlıkların, ortak tutum ve davranışların yer aldığı, 'biz' duygusunun ve 'bizim okul' anlayışının hakim olduğu bir kurum kültürünün oluşturulmasına önem veriyoruz. Okul, öğrenci, veli işbirliği ile ailelerin, eğitim sürecinin her aşamasında etkin rol almasını günümüz eğitim anlayışının olmazsa olmazları arasında görüyoruz. Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek ve topluma kazandırmak için verdiğimiz uğraşta ailenin önemi çok büyük. Özellikle kız çocuklarımızın okullaşmasında ve özürlü çocuklarımızın eğitimlerinde ailenin bu konuda göstereceği duyarlık ve bilinç bizlerin çabasına en büyük desteği oluşturmaktadır. Eğitim, tüm çocuklarımızın en temel hakkı. Çocuklarımızı bu fırsattan mahrum bırakırsak ne kendi ayaklarının üzerinde durmasını ne üretime ve toplumsal hayata katılmasını ne de mutlu olmasını bekleyebiliriz. Günümüzde sadece okuma-yazma bilmek ya da sadece ilköğretim diploması almak yeterli değil.” İlköğretimde yüzde 100'e yakın okullaşma oranı sağlandığını ifade eden Bakan Çubukçu, şimdiki hedeflerinin, ortaöğretimde aynı başarıyı yakalamak olduğunu bildirdi. Bakan Çubukçu, kız çocuklarının eğitime katılmalarının ve kadınların eğitim düzeylerinin arttırılmasının, ailenin, toplumun ve ülkenin gelişmesinde önemli faktör olduğunu belirterek, bu çerçevede kız öğrencilerin eğitimini desteklediklerini anlattı. Çubukçu, sosyal desteğe ihtiyaç duyan kızların okula devamlarını sağlamak için ücretsiz taşınmalarını sağlayacaklarını bildirdi. Bakan Çubukçu, öğretmenlere de şöyle seslendi: ”Gelecek için yapılacak en değerli yatırım eğitimdir. Eğitim ailede başlamakla birlikte okullarımızda daha etkili hale gelmektedir. Çocuklarımız zamanlarının büyük bir bölümünü geçirdikleri okullarında hem bilişsel hem duyuşsal hem de sosyal yönden gelişim göstermektedir. Dolayısıyla çocuklarımıza erken yaşta vereceğimiz eğitim ne kadar kaliteli olursa gelecekleri üzerinde o kadar güzel bir etki bırakmış oluruz. Özellikle temel eğitim herkesin hayatında acısıyla tatlısıyla unutulmaz anıların olduğu bir dönemdir. Böylesi önemli bir dönemde atılan her adımın ileriye dönük olması gerekir. Bakanlık olarak bu bilinçle hareket edip çalışmalarımızın merkezinde her zaman öğrencilerimizi bulundurmaktayız. Geleceğimizi emanet edeceğimiz öğrencilerimize sahip olunan mevcut imkanlar dahilinde en iyi hizmeti sunmak durumundayız.''. Konuşmaların ardından Bakan Çubukçu, geçmişte okullarda kullanılan ''çan'' tipi zili çalarak, yeni ders yılını başlattı. Daha sonra yeni teknolojinin kullanıldığı bir sınıfa geçen Bakan Çubukçu, teknolojik altyapıyla ilgili yakında yeni bir proje başlatacaklarını bildirdi. Artık okullarda bilişim teknolojisi sınıfları yerine her sınıfta bir bilgisayar ve projeksiyon cihazıyla bilişim teknolojisini dersliklere taşıyacaklarını ifade eden Bakan Çubukçu, öğrencilerin bundan etkin bir şekilde yararlanmalarını sağlamayı amaçladıklarını belirtti. Bakan Çubukçu, bu konuda Ulaştırma Bakanlığı ile yakında protokol imzalanacağını söyleyerek, ''Bu yıl itibarıyla okullarımızın yüzde 40'ında uygulamayı hedefliyoruz'' dedi. Öğrencilerle sohbet eden Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, öğretmenin ders sunumunu da ilgiyle izledi. </blockquote>
    ZikZaq15
    Ögrenci
    Ögrenci

Paylaşım Gücü : 24830
    Üye Rep Gücü : 10

Bakan Çubukçu, İlk Ders Zilini Çaldı Empty Geri: Bakan Çubukçu, İlk Ders Zilini Çaldı

Mesaj tarafından ZikZaq15 Çarş. Ekim 06, 2010 6:59 pm

Tüm Okuyan arkadaslara Allah yardımcısı olsn benımde Smile

Forum Saati C.tesi Nis. 27, 2024 4:04 pm