Egitim Sitesi (Sbs,Öss,Kpss) Öncesi Hazırlık Sitesi

Üye Olarak Hiç Bir Şey Kaybetmessiniz. Sadece Daha İyi Hizmet Alırsınız. Tr-Egitim.Forum

Join the forum, it's quick and easy

Üye Olarak Hiç Bir Şey Kaybetmessiniz. Sadece Daha İyi Hizmet Alırsınız. Tr-Egitim.Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bakan Çubukçu, Kayseri'de Merkezi ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) ile Melikgazi Seyide Daloğlu Anadolu Lisesi'nin Açılış Törenlerine Katıldı

enes
    enes
    ÜSt Seviye Öğrenci
    ÜSt Seviye Öğrenci

Paylaşım Gücü : 25143
    Üye Rep Gücü : 1

Bakan Çubukçu, Kayseri'de Merkezi ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) ile Melikgazi Seyide Daloğlu Anadolu Lisesi'nin Açılış Törenlerine Katıldı Empty Bakan Çubukçu, Kayseri'de Merkezi ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) ile Melikgazi Seyide Daloğlu Anadolu Lisesi'nin Açılış Törenlerine Katıldı

Mesaj tarafından enes Paz Ekim 03, 2010 9:42 pm

Bakan Çubukçu, Kayseri'de Merkezi ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) ile Melikgazi Seyide Daloğlu Anadolu Lisesi'nin Açılış Törenlerine Katıldı

Bakan Çubukçu, Kayseri'de Merkezi ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) ile Melikgazi Seyide Daloğlu Anadolu Lisesi'nin Açılış Törenlerine Katıldı 300920101 Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası tarafından yaptırılan METEM'in açılışında yaptığı konuşmada, öncelikli amacın, sanayi kuruluşlarının mesleki ve teknik ara eleman ihtiyacını karşılamak ve gençlerin istihdamını sağlamak olduğunu ifade ederek, "Bir yandan, tekstil sektöründe çalışan ama eğitim almayanları eğitiyoruz, bir yandan da sektörün ihtiyaç duyduğu gençleri yetiştiriyoruz" dedi.

Bakan Çubukçu, Kayseri'de Merkezi ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) ile Melikgazi Seyide Daloğlu Anadolu Lisesi'nin Açılış Törenlerine Katıldı 300920102 Kız çocuklarının eğitimi alanında pozitif ayrımcılık yapıldığını kaydeden Bakan Çubukçu, şöyle devam etti: "12 Eylül'deki referandumla, bayanlara bir pozitif ayrımcılık getirildi. Ancak biz hükümet olarak kız çocuklarının eğitimi için daha önceden bir takım ayrıcalıklar getirdik. Muhtaç durumda olan kız çocuklarının eğitimi için ailelerine ödenen para, annelerine veriliyor. Ayrıca kız öğrencilerin taşıma ücretlerini de biz ödeyeceğiz. Amacımız, ekonomik koşullara uygun iş gücü ihtiyacını karşılamak ve kadın istihdamını arttırmak." Bakan Çubukçu, tüm Türkiye'de olduğu gibi, Kayseri'deki kızların eğitimi için de Kız Teknik Eğitim Okulları açıldığını ve eğitimlerine devam ettiğini de sözlerine ekledi. Açılışta Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi yapımı ile ilgili protokol, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Kayseri Valisi Mevlüt Bilici ve Türkiye Tekstil İşverenleri Sendikası Başkanı Halit Narin tarafından imzalandı. Bakan Çubukçu, açılışını yaptığı okulu gezerek yetkililerden bilgi aldı. Kayseri Melikgazi Seyide Daloğlu Anadolu Lisesi'nin açılış törenine de katılan Bakan Çubukçu, çocukların ve gençlerin en iyi şekilde eğitilmesi için büyük bir çaba gösterdiklerini belirterek, "Hayırseverlerin eğitime verdiği katkıyı takdirle karşılıyoruz. Türkiye'de son yıllardaki okullaşma oranları çok arttı. Kaliteli bir eğitimin bütün gençlerimizin hakkı olduğunu düşünüyoruz. Sevgili gençler, Türkiye'nin geleceğine sizlerin şekil vereceğine inanıyoruz. Sizlere sunulan imkanları kullanarak en iyi şekilde kendinizi yetiştirmeniz gerekiyor. Sizlere düşen sadece çalışmak" dedi. 'Eğitime Yüzde Yüz Destek' kampanyası kapsamında Türkiye'de okul sayılarının hızla arttığını vurgulayan Bakan Çubukçu, "Açılışını yaptığımız bu okul da sayın Daloğlu ailesi tarafından eğitim sistemimize kazandırılmıştır" diye konuştu. Bakan Çubukçu, açılışını yaptığı Seyide Daloğlu Anadolu Lisesi'ni gezerek, bir sınıfta ders gören öğrencilerle sohbet etti. Okul çıkışında, bir gösteri sunmak için bekleyen küçük kız öğrencileri seven Bakan Çubukçu, öğrencilerin ısrarı üzerine onların Roman Dansı'nı da izledi.

Forum Saati Cuma Mayıs 10, 2024 12:26 am