Egitim Sitesi (Sbs,Öss,Kpss) Öncesi Hazırlık Sitesi

Üye Olarak Hiç Bir Şey Kaybetmessiniz. Sadece Daha İyi Hizmet Alırsınız. Tr-Egitim.Forum

Join the forum, it's quick and easy

Üye Olarak Hiç Bir Şey Kaybetmessiniz. Sadece Daha İyi Hizmet Alırsınız. Tr-Egitim.Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DIŞ İLİŞKİLER GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN GÖREVLERİ

enes
    enes
    ÜSt Seviye Öğrenci
    ÜSt Seviye Öğrenci

Paylaşım Gücü : 25143
    Üye Rep Gücü : 1

DIŞ İLİŞKİLER GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN GÖREVLERİ Empty DIŞ İLİŞKİLER GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN GÖREVLERİ

Mesaj tarafından enes Paz Ekim 03, 2010 10:09 pm

Genel Müdürlüğümüzün görevleri; 30/04/1992 tarih ve 3797 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı'nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun'un 20.maddesinde; <blockquote>
    * Türk milli kültürünün dış ülkelerde korunması, tanıtılması yaygınlaştırılması ile ilgili eğitim ve öğretim hizmetlerini düzenlemek,
    * Yabancı hükümet ve kuruluşlardan sağlanan ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümetince yabancı ülkelere verilen burslarla kendi hesabına öğrenim yapmak üzere Ülkemize gelen yabancı öğrencilere ilişkin bütün görev ve hizmetleri yürütmek,
    * Dış ülkelerin genel, mesleki ve teknik öğretim alanlarında eğitim ve öğretim gelişmelerini takip etmek ve ilgili ülkelerle gereken işbirliğini yapmak,
    * Ülkemizin eğitim ve bilim faaliyetlerini yurt dışında tanıtmak, yabancı ülkelerin uluslar arası kuruluşların eğitim ve bilim alanındaki faaliyetlerini takip etmek değerlendirmek, ilgili ülke ve kuruluşlarla gereken işbirliğini sağlamak </blockquote>
    olarak düzenlenmiştir. Çalışma alanımıza giren bazı temel konular la ilgili bilgileri aşağıdaki linklerle ulaşabilirsiniz. daha detaylı bilgi için teşkilat-iletişim sayfasında ilgili şubenin iletişim bilgilerini bulabilirsiniz.

Forum Saati Perş. Mayıs 09, 2024 10:36 pm