Egitim Sitesi (Sbs,Öss,Kpss) Öncesi Hazırlık Sitesi

Üye Olarak Hiç Bir Şey Kaybetmessiniz. Sadece Daha İyi Hizmet Alırsınız. Tr-Egitim.Forum

Join the forum, it's quick and easy

Üye Olarak Hiç Bir Şey Kaybetmessiniz. Sadece Daha İyi Hizmet Alırsınız. Tr-Egitim.Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-İDEAL ÇALIŞMA YERİ, ÇOCUĞUN ODASINDAKİ ÇALIŞMA MASASI-

enes
    enes
    ÜSt Seviye Öğrenci
    ÜSt Seviye Öğrenci

Paylaşım Gücü : 25143
    Üye Rep Gücü : 1

-İDEAL ÇALIŞMA YERİ, ÇOCUĞUN ODASINDAKİ ÇALIŞMA MASASI- Empty -İDEAL ÇALIŞMA YERİ, ÇOCUĞUN ODASINDAKİ ÇALIŞMA MASASI-

Mesaj tarafından enes Salı Ekim 05, 2010 12:34 am

-İDEAL ÇALIŞMA YERİ, ÇOCUĞUN ODASINDAKİ ÇALIŞMA MASASI-   Evde çocuğun belirli bir çalışma yeri olmasının sağlanması gerektiğini anlatan Prof. Dr. Aydın, şunları söyledi: ''İdeal çalışma yeri çocuğun odasına koyulacak bir çalışma masasıdır. Ayrı bir oda ve masa imkanımız yoksa hiç olmazsa bir oda çalışma odası olarak ayarlanabilir. Böylelikle çocuk, oturma odasındaki radyo, televizyon gibi çekici araçlardan, ailenin konuşmalarından uzak kalacaktır. Çocuğun ders çalışmayı abartarak, tüm çevreyle ilişkisini kesip sadece ders çalışması engellenmelidir. Mümkün olduğunca aile içinde ve dışında sportif ve sosyal faaliyetlere katılması sağlanmalıdır.'' Çocukların anlattıklarının dikkatle dinlenilmesini, dinlerken göz kontağı kurulmasını isteyen Prof. Dr. Aydın, ''Çocukların huysuzluklarına karşı sabırlı, soğukkanlı ve anlayışlı olunmalıdır. Onların çocuk oldukları hiç unutulmamalı, oyunlarına asla engel olunmamalıdır'' dedi.

Forum Saati Perş. Mayıs 09, 2024 10:13 pm