Egitim Sitesi (Sbs,Öss,Kpss) Öncesi Hazırlık Sitesi

Üye Olarak Hiç Bir Şey Kaybetmessiniz. Sadece Daha İyi Hizmet Alırsınız. Tr-Egitim.Forum

Join the forum, it's quick and easy

Üye Olarak Hiç Bir Şey Kaybetmessiniz. Sadece Daha İyi Hizmet Alırsınız. Tr-Egitim.Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İpek Yolu’nda Türkler performans ödevi

zuzu16
    zuzu16
    Çalışkan Öğrenci
    Çalışkan Öğrenci

Paylaşım Gücü : 24987
    Üye Rep Gücü : 10

İpek Yolu’nda Türkler performans ödevi   Empty İpek Yolu’nda Türkler performans ödevi

Mesaj tarafından zuzu16 Çarş. Ekim 06, 2010 8:13 pm

-Tarihsel süreç içerisinde ipek yolun hakim olan devletlerin tespiti (Yüzyıllara göre harita düzenlenmesi)
    2- ipek yolu’nun, geçtiği ülkelere etkileri
    3- ipek yolu güzergahını kullanan bir kervan sahibisiniz. Bir yolculuğunuzu ihtiyaçlar, konaklama, satılan ürün, güvenlik tedbirleri,yolculuk boyunca hissedilen duygular, devletin ihtiyaçları açısından incelenmesi
    4-ülkeler önemli ticaret yollarına hakim olabilmek için neler yaptılar?
    5-Bozkır yaşamının devletlere siyasi toplumsal ve ekonomik olarak etkileri
    6-Orta Asya’dan göçler hakkında drama
    7-Orhun ve Yenisey yazıtlarından yararlanarak Orta Asya Türk uygarlığı ile ilgili veriler çıkarma.
    8- Uygurların yerleşik yaşama geçmesinin nedenleri ve yerleşik yaşamın siyasal, toplumsal ve ekonomik değişiklikler.
    9- Türklerin İslamiyeti kabul etmesindeki faktörler.
    10- Kaşgarlı Mahmut ile Karahanlı’ya yolculuk.
    11- Siyasetnamenin incelenerek, siyasetname tarzında eser yazdırılmasının nedenleri nedenleri.
    12- Nizamülmülk’ün hayatnın ve esrlerinin incelenmesi.
    13- Yaşadığımız çevrede kültürel kutlamaların tarihçesi.
    14- Türklerin İslamiyeti kabulünden sonra bilimsel gelişmelere bakışları ve katkıları.
    15- Eski Tür geleneklerine kompoze edildiği bir drama çalışması.(Evlenme, doğum, ölüm)

Forum Saati Cuma Mayıs 10, 2024 2:41 am