Egitim Sitesi (Sbs,Öss,Kpss) Öncesi Hazırlık Sitesi

Üye Olarak Hiç Bir Şey Kaybetmessiniz. Sadece Daha İyi Hizmet Alırsınız. Tr-Egitim.Forum

Join the forum, it's quick and easy

Üye Olarak Hiç Bir Şey Kaybetmessiniz. Sadece Daha İyi Hizmet Alırsınız. Tr-Egitim.Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Matematik Yazim Kilavuzu

zuzu16
    zuzu16
    Çalışkan Öğrenci
    Çalışkan Öğrenci

Paylaşım Gücü : 24987
    Üye Rep Gücü : 10

Matematik Yazim Kilavuzu   Empty Matematik Yazim Kilavuzu

Mesaj tarafından zuzu16 Çarş. Ekim 06, 2010 7:35 pm

İnternette matematiksel ifadeleri yazmak, resim formatı olmaksızın, gerçekten zordur. Bunun için özel yazım kuralları vardır. Posta yazarken, guruplarda haberleşirken bu yazım kuralları geçerlidir.

Temel kurallar: Öncelikle, matematiksel ifadeler içeren bir posta gönderirken, yazı tipini eşit-aralıklı (courier gibi) seçmelidir. Bu hem gönderici hem de alıcı için, kolonların aynı şekilde sıralanmasını garantiler. Her 80. kolondan sonra �enter� tuşuna basmak da önemlidir. Otomatik sarmayı düşünmeden mutlaka her kolondan sonra �enter� tuşuna basmalıdır. Çoğu okuyucu, kesin sıra sonları olmadığından, postaları görüntülemede zorluk yaşamaktadırlar. Lütfen web sayfalarından kopyala yapıştır yoluyla yada yazı-tablolarından seçerek özel simgeler kullanmayın. Başkasına ulaştığında okuyamayabilir. Ve lütfen, hiçbir yerde �tab� ları da kullanmayın. Bu durumda kolonların aynı şekilde sıralanması gerçekleşmeyebilir. Bu yüzden, her zaman �tab� yerine �boşluk� kullanın. Matematik Yazim Kilavuzu

Forum Saati Perş. Mayıs 09, 2024 8:42 pm